Одељење за техничке и друге сличне послове

Одсек за стерилизацију кадровски чине двојица медицинских техничара који спроводе и контролишу стерилизацију материјала.

Централна стерилизација Опште болнице у Јагодини смештена је у засебном,за ову намену прилагођеном  простору , а стерилизација материјала се обавља како за потребе Опште болнице Јагодина,тако и за потребе Дома Здравља у Јагодини.

Одсек за исхрану болесника у складу са својим називом свакодневно води бригу о исхрани болесника на стационарном лечењу у Општој болници Јагодина.

Одабир намирница,израда јеловника , припрема и подела оброка болесницима , посао је који свакодневно обављају:

–         један дијететичар нутрициониста

–        четири кувара

–         један помоћни кувар и

–        дванаест сервирки

Одсек за одржавање хигијене укупно има тридесетосам спремача.

Свесни да чистоћа и одржавање хигијене нису само ствар естетике већ услов од којег зависи здравље људи сви они заједно старају се да хигијена у Општој болници Јагодина буду на највишем могућем нивоу.

Одсек за техничке послове кадровски чине:

–        шеф одсека

–        један референт безбедности и здравља на раду

–        један електромеханичар

–        два радника на спаљивању и уништавању медицинског отпада

–        један механичар грејне и расхладне технике

–        вођа групе ложача

–        четири руководилаца парних и гасних котлова

–        један електричар

–        један КВ водоинсталатер

–        један КВ столар

–        један КВ керамичар

–        један КВ кројач

–        шест портира-ватрогасаца

–        три праље и пеглачице веша

Запослени одсека за техничке послове свакодневно улажу велики напор како би пацијенти и запослени у Општој болници Јагодина била безбедни и сигурни,али и активно раде на  адаптирању и реновирању просторија и средстава за рад у циљу омогућавања бољих радних услова запосленима,те стварања што пријатнијег амбијента за  пацијенте.

Одсек за санитетски,медицински и услужни транспорт кадровски чине вођа групе возача и  седморица возача санитетских возила.

Одсек укупно има осам санитетских возила са којима свакодневно врше превоз пацијената из једне здравствене установе у другу,а по потреби и превоз крви и крвних деривата за потребе   Одељења трансфузиологије,као и превоз медицинске опреме код које је неопходно сервисирање.

Како се време између живота и смрти понекада дели секундама, префектна организација рада и пожртвованост запослених овог сектора увелико су допринели да многи животи буду спасени.