2017-09-23 18:06:11
Ти си овде: Почетна » Службе » Одсек онкологије са дневном болницом
Одсек онкологије са дневном болницом

Онкологија је специјализована дисциплина медицине која се бави третманом канцера и тумора.

Служба је основана 15.11.1994. преласком др Милице Пинговић из ЗЦ Ћуприја и као диспанзерска служба ради до 2002. године када је  регистрована и Дневна болница и поликлинички део.

Кадровску структуру чене :

–          шеф одсека др Радосав Бојовић, спец. опште ,медицине и субспец. Онкологије, и

–          др Биљана Михајловић спец. пнеумофтизиологије и субспец. онкологије.

–          две више медицинске сестре

–          4 медицинске сестре са средњом стручном спремом.

Опремљена најсавременијом опремом (Ламинарна комора за растварање цитостатика са карбонским филтером, у пријатном амбијенту и са кабловском телевизијом за пацијенте.

У двосменском раду обављају се превентивни прегледи (у циљу раног откривања малигних болести), контролни прегледи оболелих и куративни (лечење већ оболелих пацијената хемиотерапијом, хормонском терапијом, симптоматском терапијом, плеуралном пункцијом и осталим видовима терапија.

У 2012. години у одсеку је обављено око 5.000 прегледа и око 4.000 услуга и стална је тенденција пораста броја услуга.

Уз видно разумевање постојећег менаџмента у току су радови на пресељењу службе у просторно већи простор за чим је постојала потреба дужи низ година што ће пацијентима и особљу омогућити пријатнији боравак и рад.

Од самог оснивања службе протеже се имиџ једне од најпријатнијих служби за боравак пацијената без обзира на тежину њихове болести што потврђују у многим писменим и усменим похвалама.

Ваша мејл адреса неће бити објављена.Захтевана поља су означена *

*

Можете користити ове HTML ознаке и атрибуте: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Врати се на врх